Norveç Fahri Konsolosluğu Antalya

Norveç Fahri Konsolosluğu Antalya

Norveç Fahri Konsolosluğu Antalya Görev Bölgesi

Antalya, Muğla

Norveç Antalya Fahri Konsolosluğu Vize Başvuru Formu

Norveç Konsolosluğu'na vize başvurusunda bulunan kişiler eksiksiz doldurulmuş vize başvuru formu sunmalıdır.

Vize başvuru formu hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız

Norveç Antalya Fahri Konsolosluğu Konsolosluk İşlemleri

Norveç Antalya Fahri Konsolosluğu, Türkiye'nin önemli turizm ve ticaret şehirleri arasında yer alan Antalya'da faaliyet göstermektedir. Norveç ile Türkiye arasındaki ticari ilişkileri geliştirmekle görevli olan Norveç Antalya Fahri Konsolosluğu, Türkiye'de yaşayan Norveç vatandaşlarının nüfus cüzdanı, pasaport, evlilik, ölüm, belge onayı gibi konsolosluk işlemlerini yerine getirir.

Norveç Antalya Fahri Konsolosluğu, kendi görev alanı içerisinde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye oturum izni sahibi yabancı kişilerin vize başvurularını kabul eder. Ancak, Norveç Antalya Fahri Konsolosluğu'nun vize başvuruları konusunda karar yetkisi bulunmamaktadır.

Norveç Fahri Konsolosluğu Antalya 2023 Tatil Günleri

Norveç Konsoloslukları, Norveç Türkiye temsilcilikleri aşağıda bulunan tarih aralıklarında ve Türkiye Cumhuriyeti devletinin resmi tatilleri süresince konsolosluk hizmetlerine ara vermektedir. Norveç vize işlemleri ve Norveç Konsolosluklarında gerçekleştirilecek işlemleriniz için bu tarih aralıklarınızı göz önünde bulundurmalısınız.

1 OcakYeni Yıl Tatili
6 NisanPaskalya'dan Önceki Perşembe
7 NisanKutsal Cuma
9 NisanPaskalya
10 NisanPaskalya
21- 23 NisanRamazan Bayram- Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
1 MayısEmek ve Dayanışma Günü
17 MayısMilli Gün - Anayasa Günü
26 MayısYükseliş Günü
28 MayısBeyaz Pazar
29 MayısBeyaz Pazartesi
6 Haziran Yerel Dini Tatil
29 Haziran 2 TemmuzKurban Bayramı
15 TemmuzDemokrasi Günü
30 AğustosZafer Bayramı
29 EkimCumhuriyet Bayramı
25 AralıkNoel

Norveç Antalya Fahri Konsolosluğu Vize Reddi

Norveç vizesi başvurularında, Norveç Konsolosluğu ve Norveç Büyükelçiliği tarafından talep edilen şartların yerine getirilmesi gerekmektedir. Norveç vizesi başvuruları için talep edilen şartlar yerine getirilmediği takdirde, Norveç Vizesi başvuruları konsolosluk tarafından ret ile sonuçlandırılabilmektedir.

Norveç vizesi başvurularında seyahat amacının kanıtlanmaması, sahte ya da eksik evrak ibraz edilmesi, Norveç vizesi başvurusunda bulunan kişilerin ülkenin kamu düzeni açısından tehlike oluşturması ya da Norveç seyahatinin bitiminde kişinin ülkeden ayrılacağını gösterir belgeler sunulmaması durumlarında Norveç vizesi başvurusu, Norveç vize reddi ile Devamı.....